Náš příběh

FARMA HODINA

Jsme farma z Jižních Čech zabývající se prodejem jehněčího a hovězího masa. Maso pochází jak z našeho chovu, tak z chovu špičkových českých hospodářů.  Zajištujeme kompletní logistiku chlazeného i mraženého masa po celé ČR.


Hovězí maso plemena Aberdeen Angus

Aberdeen-Angus je masné plemeno skotu pocházející původně ze severovýchodního Skotska, kde bylo vyšlechtěno již v 18. století. Toto plemeno patří mezi geneticky bezrohé, plášťově černé. Hlavními přednostmi plemene je snadné telení, vynikající mateřské schopnosti, výborná plodnost, výborná pastevní schopnost, dlouhověkost, odolnosti proti povětrnostním podmínkám. Zcela bezkonkurenční je kvalita masa, pro kterou je plemeno Angus v celém světě uznávané a žádané. Dospělé krávy měří v kohoutku okolo 135 cm při hmotnosti 650-700 kg. Plemeno je velmi rané, matky se poprvé telí ve dvou letech. Telata jsou životaschopná, se svou matkou jsou svázána silným poutem, vynikají pevným zdravím a rychlým růstem. Na konci pastvy mají běžně hmotnost 300 kg. Vysoké denní přírůstky umožňují dosažení porážkové hmotnosti v 16-17 měsících věku. 

Jehněčí maso plemena Suffolk

Suffolk je masné plemeno, které bylo vyšlechtěno v 19. století v Anglii. Ovečky jsou výborně osvalené s nízkým obsahem tuku v mase a mají typické, nepřehlédnutelné zbarvení - hlavu, končetiny a paznehty černé, na těle pak vlnu bílé nebo mírně nažloutlé barvy. Ovce suffolk jsou v poslední době mezi chovateli i spotřebiteli velice oblíbené, protože se vyznačují dlouhověkostí, dobrým zdravím a dlouhým plodným obdobím. Jsou vhodné i k chovu v drsnějších klimatických podmínkách podhorských oblastí. Pro své dobré užitkové vlastnosti se hodí ke křížení s téměř všemi plemeny ovcí, které se u nás chovají. Jejich hlavní produkcí je maso. Mají výborné maso a hlavně není cítit lojem, jako maso ovcí chovaných pro vlnu. Jehňata ve stáří 100 dní dosahují průměrné hmotnosti kolem 36 kg. Živá hmotnost beranů v dospělosti činí 100 až 140 kg a bahnic okolo 80 kg.